Wydawca treści Wydawca treści

Galeria zdjęć - pokoje

Galeria zdjęć - pokoje

Galeria zdjęć pokoi Leśnego Ośrodka Szkoleniowego w Puszczykowie.

Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

Atrakcje Puszczykowa i okolic

Atrakcje Puszczykowa i okolic

Relaksowi i rekreacji sprzyjają otaczające ośrodek lasy z przepływającą w pobliżu rzeką Wartą, liczne szlaki turystyczne prowadzące przez Wielkopolski Park Narodowy, atrakcje sportowe (kort tenisowy, boisko do gry w piłkę siatkową i koszykową), a w opiece nad dziećmi pomoże bezpieczny plac zabaw. Na przygotowanie imprez towarzyskich na świeżym powietrzu pozwalają m.in. specjalnie wydzielone i zadaszone miejsca na ognisko oraz komfortowe ławy i stoły.

Witamy w LEŚNYM OŚRODKU SZKOLENIOWYM W PUSZCZYKOWIE - obiekt HOTELarski!

 

Odkryj urok Puszczykowa

Leśny Ośrodek Szkoleniowy w Puszczykowie to idealne miejsce na relaksujący wypoczynek w otoczeniu natury, wśród zapachu lasu. Ośrodek położony jest w urokliwym miasteczku Puszczykowo, w którym czeka na Państwa wiele atrakcji.

 

Atrakcje turystyczne w Puszczykowie

 

Puszczykowo to miasteczko pełne pięknych krajobrazów, malowniczych uliczek i ciekawych zabytków. Podczas pobytu w naszym Ośrodku, warto odwiedzić następujące atrakcje turystyczne:

 

1. Przystań wodna Puszczykowo-NiwkaTo przystań wodna położona nad rzeką Wartą. Oferuje ona możliwość uprawiania kajakarstwa i spływów kajakowych dla turystów.

2. Kościół pw. Matki Boskiej Wniebowziętej: To kościół położony w samym sercu Puszczykowa. Został on zbudowany na początku XX wieku i jest popularną atrakcją turystyczną .

3. Willa Cyryla Ratajskiego: To willa, która kiedyś należała do Cyryla Ratajskiego, byłego burmistrza Poznania. Obecnie jest to muzeum, które prezentuje jego życie i twórczość .

4. Lodziarnia Kostusiaków: To kultowe miejsce w Puszczykowie należące do rodziny Kostusiaków. Istnieje już od 60 lat i w każdy ciepły weekend przyciąga prawdziwe tłumy. Jest to punkt docelowy przejażdżek motocyklistów oraz rowerzystów.

5. Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera: To muzeum poświęcone Arkadowi Fiedlerowi, znanemu polskiemu pisarzowi i podróżnikowi. Muzeum prezentuje jego osobiste przedmioty, fotografie i inne pamiątki .

 

Okolica w zasięgu do 30 km

 

Jeśli mają Państwo ochotę na dalsze zwiedzanie, warto odwiedzić również okolicę w zasięgu do 30 km od naszego Ośrodka. Oto kilka miejsc, które mogą Państwa zainteresować:

 

1. Wielkopolski Park Narodowy: To jeden z 23 polskich parków narodowych. Park ten oferuje wiele możliwości do aktywnego spędzenia czasu na łonie natury, takie jak piesze wycieczki, rowerowe wycieczki, a także obserwacje dzikiej przyrody .

2. Zamek w Kórniku: To zabytkowy zamek położony w Kórniku. Zamek ten jest otoczony pięknym parkiem i oferuje wiele możliwości do zwiedzania .

3. Zespół pałacowo-parkowy w Rogalinie: To zabytkowy pałac położony w Rogalinie. Pałac ten jest otoczony pięknym parkiem i oferuje wiele możliwości do zwiedzania.